Serwer VPS

Prywatny Serwer Wirtualny

SERWER VPS – SERWER DEDYKOWANY DLA MNIEJ ZAAWANSOWANYCH

Serwery dedykowane są drogie do wynajęcia, zakupu oraz trudne w administracji. Dla mniej wprawnych klientów serwer VPS może okazać się wybawieniem. Łączą w sobie najlepsze cechy serwerów współdzielonych i dedykowanych.

CZYM JEST SERWER VPS?

Serwery VPS jest to wirtualne serwer dedykowany. To wydzielona część serwera fizycznego, do której klient uzyskuje zdalny dostęp. Pozwala na wykonywanie praktycznie wszystkich operacji jak na tradycyjnym serwerze dedykowanym. Mamy więc możliwość własnej instalacji oprogramowania. VPS zawiera swój własny system plików, procesów, użytkowników, aplikacji i alokacji zasobów. Zapewnia to pełną kontrolę nad aplikacjami i zasobami serwera.

Jaka jest różnica pomiędzy serwerem współdzielonym a typowym dedykowanym? VPS łączy zalety jednego i drugiego. Wzorem serwerów dedykowanych otrzymujemy jedno miejsce na serwerze wyłącznie dla siebie, możemy zatem cieszyć się swobodą działania, wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i niezawodnością. Z drugiej strony, VPS jest serwerem wirtualnym co ogranicza znacznie koszty po stronie klienta.

serwer vps

 

DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ SERWERY VPS?

Serwer VPS a więc Virtual Private Server to połączenie najlepszych cech serwerów dedykowanych i współdzielonych. Dostajemy miejsce tylko dla siebie, a nie musimy mieć przy tym stale włączonego własnego komputera, który pełni funkcję serwera. Zatem główną różnicą między VPS a hostingiem współdzielonym jest odseparowanie od innych użytkowników i możliwość korzystania z własnych programów i systemów. Dostajemy też możliwość zdalnego wykonywania resetu oraz kopii zapasowych.

Dodatkowo, wiele firm oferujących takie rozwiązanie daje niemal 100% gwarancję poprawnego i stabilnego działania.

Dowiedz się więcej czym jest serwer VPS oraz jakie są jego zalety-> łapcie link. Zachęcamy również do śledzenia naszego bloga. Dzielimy się wiedzą.
Zostań chwilę i skorzystaj z wiedzy, którą przekazujemy w naszych artykułach o serwerach VPS.

SERWER VPS – SERWER DEDYKOWANY DLA MNIEJ ZAAWANSOWANYCH
Przewiń na górę