Serwer VPS

Prywatny Serwer Wirtualny

CO TO JEST VPS I JAKIE SĄ JEGO ZALETY?

Co to jest VPS? W odróżnieniu od serwerów dedykowanych, VPS jest dzielony na wielu użytkowników, z tym wyjątkiem, że każdy użytkownik jest odseparowany od reszty. Przynosi to wiele udogodnień w stosunku do zwykłego serwera współdzielonego. Można na przykład zainstalować dowolne oprogramowanie.
Klient otrzymuje gwarancję określonych parametrów. Ze względu na separację środowiska od środowisk innych użytkowników, działania jednego z nich nigdy nie wpłyną na innych.    

CO TO JEST VPS?

Serwery VPS czyli Virtual Private Server to prywatne serwery, które stanowią dobry kompromis pomiędzy zwykłymi serwerami współdzielonymi, a dedykowanymi. Jest to nowa technologia, która pozwala na utworzenie wielu wirtualnych maszyn w jednym komputerze.  Warto wspomnieć, że maszyny wirtualne są całkowicie niezależne.
Co to oznacza w praktyce? Serwer VPS jest zaawansowanym serwerem wirtualnym, który dzięki oprogramowaniu umożliwia emulację serwera dedykowanego. Różnicą w stosunku do dedykowanego jest to, że wielu użytkowników wykorzystuje wspólne zasoby sprzętowe.

JAKIE SĄ ZALETY SERWERÓW VIRTUAL PRIVATE SERVER

Serwery VPS łączą zalety serwerów dedykowanych oraz współdzielonych. Użytkownicy otrzymują odseparowane i niezależne miejsce w sieci po korzystnej cenie.
Wszystko działa jak serwer dedykowany. Klient ma całą przestrzeń jedynie do swoich potrzeb i w każdej chwili może ją dowolnie skonfigurować. Ma też możliwość zainstalowania własnego systemu i oprogramowania. Nie dzieli także wirtualnych zasobów z nikim innym. Wpływa to na stabilniejsze i szybsze działanie stron internetowych. W tym przypadku nie ma mowy o żadnych przeciążeniach, a dzięki osobnemu IP, indywidualny użytkownik nie jest też narażony na blokady nakładane nie z własnej winy.
Zaletą jest też cena, która jest znacznie niższa niż w przypadku serwerów dedykowanych.

co to jest VPS

Serwery VPS to dobre rozwiązanie dla mniejszych firm i sklepów. Użytkownik otrzymuje niezależną przestrzeń tylko dla siebie, co daje gwarancje stabilności, szybkości i niezawodności. Warte uwagi jest fakt, że to wszystko przy cenie serwera współdzielonego.

CO TO JEST VPS I JAKIE SĄ JEGO ZALETY?
Przewiń na górę