Serwer VPS

Prywatny Serwer Wirtualny

KOMPROMIS POMIĘDZY HOSTINGIEM WSPÓŁDZIELONYM A SERWEREM DEDYKOWANYM

Strona osadzona na hostingu współdzielonym przestała działać? Dostajesz komunikat od hostingodawcy, że przekroczyłeś limit? To znany scenariusz, zwłaszcza dla stron, które z miesiąca na miesiąc zyskują popularność. Gdy na stronę wchodzi coraz większa ilość internautów, dotychczasowy plan hostingowy może tego nie wytrzymać. Po przekroczeniu limitu, strona jest wyłączana. A tak dokładnie wyłącza ją aplikacja zainstalowana na serwerze. Monitoruje ona zasoby i pilnuje, aby usługi klientów nie nadużywały przypisanej mocy obliczeniowej.

W takiej sytuacji wyjścia są dwa – albo wykupujemy rozszerzenie pakietu hostingu współdzielonego, albo przenosimy się na serwer dedykowany. Problem polega na tym, że przy niektórych stronach, nawet wyższy plan hostingu współdzielonego może nie wystarczyć. Serwer dedykowany? To dobre, ale i najdroższe rozwiązanie. Własna maszyna hostująca, nawet wykupiona w firmie hostingowej, wymaga gruntownej moderacji, ręcznej instalacji wszystkich skryptów i ciągłego monitorowania oraz aktualizowania skryptów. Osoby bez wiedzy i doświadczenia z zakresu administracji serwerów po prostu sobie nie poradzą.

SERWERY VPS – NAJLEPSZA ALTERNATYWA

Wspomnieliśmy o dwóch rozwiązaniach? Na szczęście jest jeszcze jedno – w takiej sytuacji najlepsze. Mowa o serwerach VPS. To serwery współdzielone, które dzierżawią pewną ilość mocy obliczeniowej maszyny, dając internautom pełną swobodę w konfiguracji. Serwery VPS oferują znacznie więcej mocy obliczeniowej, niż proste plany hostingu współdzielonego. Dlatego budując sklep internetowy, portal, stronę obsługującą aplikacje webowe lub jakikolwiek projekt, który prężnie się rozwija – od razu warto zainwestować w VPS. A co z kwestią administracji, która stanowi problem przy serwerach dedykowanych? VPS obsługują firmy hostujące, zatem mamy pełen support w dużo niższej cenie.

serwer vps

Jak widać, VPS to obecnie jeden z najlepszych wyborów hostingowych- zwłaszcza dla stron, które już nie mieszczą się w planach hostingu współdzielonego, ale także nie potrzebują pełnej mocy serwerów dedykowanych.

KOMPROMIS POMIĘDZY HOSTINGIEM WSPÓŁDZIELONYM A SERWEREM DEDYKOWANYM
Przewiń na górę