Serwer VPS

Prywatny Serwer Wirtualny

OpenVZ – SPRAWNE ZARZĄDZANIE SERWERAMI VPS

Serwer VPS w przeciwieństwie do innych serwerów dedykowanych jest wydzielonym miejscem tylko dla jednego użytkownika. Ma swoje zalety zarówno w stosunku do serwerów dedykowanych, jak i serwerów współdzielonych. Aby jednak było to możliwe, a wszystkie serwery VPS działały niezależnie, należy skorzystać z oprogramowania OpenVZ.

Do czego służy OpenVZ?

Tutaj wiele sugeruje sama nazwa. To otwarta platforma, narzędzie, które pozwala na wirtualizację systemu Linux. To dzięki niemu otworzymy dwa lub więcej niezależnych od siebie serwerów VPS i będziemy mogli nimi zarządzać.

Mogą to być na przykład różne dystrybucje Linux’a, środowiska testowe czy serwery dzierżawione. Każde z tych środowisk wirtualnych może być zarządzane zupełnie osobno, tak jakby były niezależnymi serwerami. Niestety, jest pewne ograniczenie. Nie ma możliwości zmiany jądra, ono zawsze pozostanie wspólne dla wszystkich użytkowników. Systemy wirtualne posiadają osobne, wzajemnie niezależną pamięć operacyjną, systemy plików, użytkowników i grupy, urządzenia i zarządzanie siecią.

openVZ

Narzędzie OpenVZ zadba o naszą niezależność.

Ceny serwerów www wahają się w różne strony. Raz dostajemy tani serwer współdzielony, innym razem drogi serwer dedykowany. I o ile cena tego ostatniego może przerosnąć początkujących, tak jakość, którą oferuje ten pierwszy może nie być zadowalająca. A może wybrać coś po środku? Dla niezdecydowanych powstały właśnie serwery WWW typu VPS, które łączą zalety dwóch pozostałych. Po przystępnej cenie dostaniemy serwer odseparowany od innych użytkowników. Mamy przy tym pewność, że działania osób postronnych nigdy nie zburzą naszego spokoju. Trzeba jednak zainstalować dodatkowe oprogramowanie.

VPS to technologia, która pozwala na utworzenie wielu wirtualnych maszyn w jednym komputerze. Do tego służą takie narzędzia jak właśnie opisywany OpenVZ.

OpenVZ – SPRAWNE ZARZĄDZANIE SERWERAMI VPS
Przewiń na górę